پیدایش پشمک,تاریخچه پیدایش پشمک,تاریخچه کشف پشمک

مطلب بسیار خواندنی زیر در مورد تاریخچه بوحود آمدن اولین پشمک در جهان اشاره دارد . به راستی اولین پشمک در جهان چگونه و در چه کشوری کشف شد ؟

تاریخچه بوجود آمدن پشمک

تاریخچه بوجود آمدن پشمک
تعداد زیادی ادعا درمورد  اصل و نسب و اولین تولید کننده های پشمک وجود دارد. در بعضی منابع دنباله شکلی از شکر چرخیده شده در اروپا در قرن نوزده گرفته شده است. در همان زمان شکر چرخیده شده یک  کار پر هزینه و پر تلاش بوده و عمدتا در دسترس مردم متوسط نبوده است.

تاریخچه پیدایش پشمک

تاریخچه پیدایش پشمک
به عقیده ی دیگران شکر چرخیده شده در اوایل قرن ۱۵ ام اصل و نسب ایتالیایی دارد. ماشین چرخاننده ی شکر -  یا همان دستگاه تولید پشمک “آب نبات پنبه ای” در ۱۸۹۷  توسط دندانپزشکی به نام ویلیام موریس  و شیرینی فروشی به نام جان سی وارتون اختراع شد و اولین عرضه برای حضار گسترده ای در یک نمایشگاه جهانی در سال ۱۹۰۴ با نام “پری نخی” موفقیت  بزرگی همراه با فروش ۶۸۶۵۵ هزار بسته به قیمت ۲۵سنت برای هر جعبه(معادل ۷دلار امروزی برای هر جعبه) بود. ژوزف لاسکائوکس یک دندان پزشک اهل نیوارلان ، در ایالت لوویزیانا هم یک اختراع مشابه دستگاه پشمک سازی در سال ۱۹۲۱ داشت. در حقیقت لاسکائوس  با نام نهادن اختراع خود به   شیرینی شیرین “آبنبات پنبه ای” و “پری نخی ” کار خود را کمرنگ کرد ولی با این حال این نام در استرالیا حفظ می شود.
در سال ۱۹۷۰ یک ماشین اتوماتیک پشمک چوبی ساخته شد، که هم محصول را تولید میکرد و هم آن را بسته بندی میکرد. این ساخت باعث شد که تولید این محصول (پشمک)آسانتر و در دسترس برای فروش در کارناوال ها ، نمایشگاه ها و مغازه ها در همان سال بشود. توتسی رول(Tootsie Roll  )کانادا با مسئولیت محدود که بزرگترین کارخانه تولید آبنبات پنبه ای جهان است بسته هایی  با طمع دهنده میوه ای  به نام Fluffy Stuff می سازد . روز ملی جشن برای پشمک در ایالات متحده ۷ دسامبر می باشد.


تمامی كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است
هرگونه کپی برداری از این سایت غیرمجاز بوده و پیگرد قانونی دارد

وبسایت پشمک ساز